10 + 1 nejlepších hravých tipů na dárky k Vánocům

Vánoce se blíží a vy si nevíte rady, jaké dárky letos dětem pořídíte? Proto je tu náš nový článek a široká Hračičková nabídka, která vám výběr i nákup usnadní.

Dětské hračky a jejich nabídka je stále větší, a proto jsme si pro vás v tomto předvánočním čase připravili shrnutí, které vám pomůže se v celé nabídce hraček zorientovat a vybrat tak dárek přesně na míru.

Nestárnoucí klasika – panenky54498-7

Někdo by si možná řekl, že koupí jako dárek panenku a má vyřešeno. Jenže vybrat v dnešní široké nabídce tu správnou panenku, to není nic lehkého.

V úplném základu je nutné si uvědomit, zda sháníte panenku miminko nebo panenku ve stylu Barbie. V tomto směru pomůže zaměřit se na věk obdarovaného. Miminka jsou spíše pro mladší holčičky, kdežto Barbie boduje u těch starších.

Pokud se zaměříme na takzvaná miminka panenky, jejich nákup je poměrně jednoduchý. Za nás jednoznačně vítězí panenka Miminko s měkkým tělíčkem a se zvukem o velikosti 40 cm. Ale i taková panenka má k sobě řadu doplňků, které by neměly chybět. Základem je například kočárek pro panenky. Ten seženete i u nás v Hračičkově, a pokud můžeme doporučit tak s hlubokým kočárkem pro panenky nebo s kočárkem 2v1, který zároveň slouží jako chodítko, rozhodně chybu neuděláte.

Barbie panenek existuje také celá řada. Jednoznačně nejpopulárnější panenky v poslední době jsou ale oblíbené Monster High. Pokud tedy chcete zabodovat, můžete nám věřit, že Monster High panenky jsou tou správnou volbou, kterou rozhodně nic nezkazíte. 

Autíčka a vláčky nejen pro malé kluky52377-10

Abychom nemluvili jenom o hračkách pro holky, nesmíme opomenout další legendární klasiku, kterou jsou hračky aut, či třeba vláčky a letadla.

V tomto směru je samozřejmě opět veliký výběr. Nicméně se dá obecně řídí, že auta hračky nejsou oblíbené jen u malých dětí, ale velkou radost jimi uděláte například i tatínkům. Těm se budou líbit především kovové modely aut, jako například kovové modely od Kinsmart.

Pro menší chlapce potom můžeme doporučit oblíbené vláčky pro děti. Ať už vsadíte na vláčkodráhu od Fisher-Price či na jinou stavebnici, úspěch je zaručen. A pokud můžeme radit, Mašinka Tomáš, je mezi dětmi skutečný hit.

Dinosauři pro malé objevitele50742-6

Stále neustupující oblíbenost můžeme pozorovat také u hraček dinosaurů. Velký výběr nabízí tedy například figurky dinosaurů, mezi kterými najdete opravdu mnoho různých druhů a dá se z toho tedy udělat například hezký dárkový set. Případně můžete pořídit přímo již vytvořenou sadu Dinosaurus Cretaceous sada figurek.

A pokud budete chtít být za hvězdu, doporučujeme pořídit dinosaura se zvuky. To je dárek, který nadchne kluky i holky, malé i velké. Mezi oblíbené patří například tento: Dinosaurus se zvuky velký.

V neposlední řadě stojí za zmínku líhnoucí dinosauří vejce. Je to klasika, která je známá již několik let, ale na oblíbenosti neztrácí. A v novém kabátku, ve kterém ji můžete pořídit u nás v Hračičkově, stojí opravdu za to.

48891-3_1Figurky z filmů i pohádek

Mezi menší dárky, které ale také potěší, lze zařadit nejrůznější figurky. Začít lze figurkami zvířat – koně, safari, figurky dinosaurů či vodních tvorů apod. Ty, které ale sklidí největší úspěch, jsou jednoznačně figurky z filmů a TV.

Jednoznačně největším hitem jsou Star Wars figurky. Potěší navíc nejen děti, ale pořídit je můžete i dospělým mužům. Pro ty máme ale připravené speciální sběratelské figurky, které jim udělají ještě větší radost. Nechybí nám v nabídce ani figurky Spidermana a další akční figurky

A nebojte se, figurky nejsou jen pro starší děti. V naší nabídce najdete například figurky Šmoulů, které zabodují i u nejmenších, a nově také figurky hrdinů ze seriálu Kámoši hafíci. A pro slečny je tu jednoznačný výběr – figurky My little pony.

Oblíbení plyšáci pro malé i velké53970-1_1

Kdo by nemiloval plyšáky. Tato hračka je vhodná pro malé i velké děti, pro kluky, pro holky, ale i pro dospělé. Plyšáci prostě na oblíbenosti neztrácí a jsou nejčastějším dárkem k narozeninám, Vánocům, ale i svátkům či různým výročím.

Jakého plyšáka vybrat, to záleží asi především na tom, komu ho chcete darovat. Pokud vybíráte dárek pro dceru či neteř, jistě jí potěší plyšový jednorožec, protože jednorožci jsou letos mezi dětmi snad nejoblíbenějším tvorem. Nejkrásnější jednorožčí plyšák je podle nás jednoznačně tento Plyšový jednorožec s křídly bílý o velikosti 18 cm.

Pro kluky jsou potom vhodným plyšákem například hlavní hrdinové z filmu Avengers. Pro menší děti jsou potom krásným dárkem plyšová zvířátka z Littles Pet Shop, jako třeba tento Littlest Pet Shop plyšové zvířátko o velikost 17 cm.

Pokud ale chcete vsadit na klasiku, nikdy nic nezkazí plyšový pes či plyšový orangutan. Ten může být skvělým dárkem i pro manželku či přítelkyni. A pozor! Velkým hitem jsou také plyšové postavičky na motivy oblíbených filmů, jako například StarWars. To zas zaručeně potěší i dospělé muže. 

Stavebnice pro rozvíjení motoriky a fantazie54495-1

Stavebnice jsou skvělým dárkem. Děti si staví rádi, a navíc je to skvělý způsob, jak rozvíjet jejich motoriku a také fantazii.

Jako dárek doporučujeme například stavebnici MegaBlocks či stavebnice COBI. Výhodou těchto stavebnic je také fakt, že mezi nimi najdete stavebnice pro větší děti, ale i stavebnice pro nejmenší. My v Hračičkově jsme si například zamilovali tuto stavebnici Včelka Mája a dětské hřiště od PlayBIG BLOXX o celkovém počtu 74 kostek, která je vhodná i pro nejmenší.


Knížky
pro malé čtenáře
42251-1_1

Ne každé dítě sice knihu jako dárek na první pohled ocení, ale při dobrém výběru, je kniha skvělým dárkem. Navíc pomáhá dětem rozvíjet slovní zásobu a představivost.

Mezi klasiky a nejoblíbenější dětské knihy, které by v dětské knihovně neměli chybět patří jednoznačně dětská kniha O pejskovi a kočičce nebo Dášenka. Pro starší děti už potom můžete pořídit například také hodně oblíbeného Malého prince.

Obecně se dá říci, že jako dárek se hodí také komiksy pro děti, knihy nejmocnější hrdinové od Marvelu či kolekce zlatá sbírka pohádek.

A pro ty nejmenší máme připravené u nás v Hračičkově krásná dětská leporela.


Gumičková mánie Loom Bands
40576-5

Trvá u vás doma také ještě gumičková mánie? Pak máte nákup dárků k Vánocům celkem jednoduchý.

Loom Bands gumičky jsou skvělé nejen na pletení náramků, ale lze z nich tvořit i přívěsky a jiné dekorace. Pletací gumičky lze jako dárek pořídit po jednotlivých barvách nebo zakoupit například celou sadu.


Dárky pro nejmenší
39613-10

Lámete si hlavu, jaký dárek pořídit pro vaše nejmenší? U nás v Hračičkově máme hned několik tipů.

Velice populárním dárkem jsou stavebnice pro nejmenší. Ty jsou vhodné pro rozvíjení motoriky, a navíc zabaví na hodiny a hodiny. U stavění se navíc beze sporu zabaví i rodiče. 

Dalším skvělým tipem na dárek pro nejmenší jsou puzzle. Puzzle pro nejmenší seženete s těmi nejrůznějšími motivy, takže snadno dárek přizpůsobit na míru obdarovanému. 

A samozřejmě lze pořídit například nejrůznější interaktivní hračky pro nejmenší, leporela nebo třeba plyšové hračky. To jsou věci, kterými uděláte radost vždy a každému.

 

Školní aktovky pro nadšené školáky51489

I školní aktovka může být vhodným dárkem. Radost udělá natěšeným předškolákům, kteří se do školních lavic teprve chystají, ale také zapáleným školákům, kteří by rádi novou aktovku.

Velkým hitem mezi dětmi jsou aktovky s motivem filmových či pohádkových hrdinů. Důležité ale je vybírat aktovku pro prvňáčky s rozvahou. Dbejte na kvalitní zpracování batohu a pevná záda. My můžeme doporučit například tuto skvělou aktovku pro holky Cool školní aktovka Victory Just Girl nebo tuto aktovku pro kluky Cool školní aktovka Victory Vintage.

 

Poslední TIP na závěr

Mezi náš jedenáctý tip jsme se rozhodli zařadit hračky, které jsme sice již zmínili, ale je vhodné je shrnout do jedné kategorie. Tím tipem jsou hračky podle oblíbených filmových postaviček. Když se na to podíváte zpětně, téměř v každém tipu jsme filmové motivy zmínili.

Ubírat se při výběru dárku tímto směrem totiž není vůbec od věci. Děti milují dárky, které mají něco společného s jejich oblíbenou pohádkou či filmem. Pohádkové postavy na penálech, filmové postavy na tričku, to je prostě klasika.

Mezi oblíbené filmy a pohádky teď patří například Mašinka Tomášvláčkodráha s ním je skvělou volbou, Trollové – postavičky, podle animovaného filmu, které potěší každého kluka i holku, či Ledové království pro malé princezny.

A teď po vás máme jen poslední radu. Nákup dárků s motivem filmu či pohádky, ale doporučujeme provést těsně před Vánoci. Děti své oblíbené hrdiny velice rády mění.